Komunikat dot. rozgrywania Pucharu Polski w maratonach MTB podczas edycji Bike Maraton 2015 w Jeleniej Górze (21.06) i Bielawie (25.07):

 1. Podczas w/w edycji Bike Maraton rozegrane zostaną eliminacje Pucharu Polski XCM PZKol.
 2. Wg przepisów UCI i PZKol. rywalizacja odbywa się na najdłuższym dystansie – GIGA Maratonu, w następujących kategoriach:
 • Elita mężczyzn
 • Elita kobiet
 • Cyklosport mężczyźni
 • Cyklosport kobiety
 • Masters kobiety
 • Masters I mężczyźni
 • Masters II mężczyźni

 

 1. Prawo udziału we współzawodnictwie pucharowym mają zawodnicy, którzy posiadają ważną licencję kolarską i badanie lekarskie zgodnie z przepisami Polskiego Związku Kolarskiego, Międzynarodowej Unii Kolarskiej lub krajowej Federacji zrzeszonej w Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

 

 1. W związku z powyższym w kat. „ELITA Bike Maraton”  na dystansie GIGA na edycjach Puchar Polski będzie prowadzona następująca klasyfikacja:

4.1 KOBIET:

– OPEN (K) „ELITA Bike Maraton” – w której zostaną sklasyfikowane zawodniczki z licencjami biorące udział w edycji PP XCM oraz zawodniczki bez licencji zgłoszone do kat. „ELITA Bike Maraton”

– Elita kobiet – w ramach PP XCM, w której zostaną sklasyfikowane wyłącznie zawodniczki z licencjami PZKol. , UCI.

 

4.2 MEŻCZYZN:

– OPEN (M) „ELITA Bike Maraton” – w której zostaną sklasyfikowani zawodnicy z licencjami biorący udział w edycji PP XCM oraz zawodnicy bez licencji zgłoszeni do kat. „ELITA Bike Maraton”

– Elita mężczyzn – w ramach PP XCM, w której zostaną sklasyfikowani wyłącznie zawodnicy z licencjami PZKol. , UCI.

 

4.3 Nagrody finansowe w kat. OPEN (K i M) na dystansie GIGA podczas edycji Pucharu Polski w maratonach MTB zostaną wypłacone zgodnie z regulaminem Pucharu Polski dla zawodników z licencjami, a dla zawodników bez licencji wg Regulaminu Bike Maraton 2015 (ELITA GIGA)  zgodnie z zajętymi miejscami w klasyfikacji OPEN podczas tych edycji.

 

 1. Na edycjach Pucharu Polski w maratonach MTB rozgrywanych w ramach cyklu Bike Maraton obowiązują:

– Regulamin Pucharu Polski PZKOL (dot. zawodników z licencjami)

– Regulamin cyklu Bike Maraton 2015 (dot. wszystkich uczestników)

 

 Regulamin PUCHARU POLSKI PZKOL wersja pełna